Chci poprosit vás všechny co ještě nehlasovali, aby mi prosím hlásly na těchto odkazech:) →

Potřebujete někde hlásnout? nebo něco jiného ? Pište do →Reklamy

Hodnotím vaše blogy | Volte obrázek na červenec | Hot or Not - July

Reklamy výherců VGS:

↓↓↓
od: 08/05-2010 do: 08/07/2010

Americká armáda chce zařízení z filmu Avatar

31. ledna 2010 v 10:58 | DominiQa |  Zajímavosti

Americká armáda chce zařízení z filmu Avatar

To jsou věci! Film Avatar už ovlivnil i americkou armádu. Kam až inspirace filmem zajde?

Trojrozměrné zobrazování cílů, jak ho představil film Avatar od Jamese Camerona, by ráda získala armáda Spojených států, informuje portál tn.cz.
Výzkumná organizace Darpa (Agentura pro výzkum pokročilých obraných projektů) dostala za úkol, aby pro americké vojáky vyrobila monitorovací zařízení, které bude zobrazovat věrně trojrozměrný prostor. Projekt má název Fine Detail Optical Surveillance (FDOS) a měl by vojsku poskytnout dva druhy zobrazovacích zařízení.

Jedním z nich bude přenosný systém, který přímo na bojišti získá data od vojáků a navrhne tak trojrozměrný obraz krajiny, do kterého zaznamená i polohu vlastních a nepřátelských jednotek.
avatar

V reálném čase bude schopen zobrazovat situaci v boji, měnit náhled a poskytne tak velitelům plastický obraz bojiště.
Armáda doufá, že díky systému získá úplně nový pohled na bojové akce a umožní funkci navádění řízených střel na pozice nepřátel. Armáda Spojených států v současné době pracuje na dvou podobných projektech.
Ten pokročilejší se jmenuje Gorgon Stare (Pohled Gorgony) a je to senzor, který může snímat asi čtyřkilometrovou oblast ze dvanácti různých úhlů. I to je pro DARPA málo. Chtěli by všechny konvenční kamery nahradit 3D kamerami.
Na podobném projektu pracuje v současnosti také australská armáda. Ta se snaží použít zobrazovací techniky, které se objevují v počítačových hrách. Austrálie už dokonce navrhla i létajícího drona, který vypadá úplně jako z filmu Avatar.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama