Chci poprosit vás všechny co ještě nehlasovali, aby mi prosím hlásly na těchto odkazech:) →

Potřebujete někde hlásnout? nebo něco jiného ? Pište do →Reklamy

Hodnotím vaše blogy | Volte obrázek na červenec | Hot or Not - July

Reklamy výherců VGS:

↓↓↓
od: 08/05-2010 do: 08/07/2010

Avatar - kritika

30. ledna 2010 v 22:52 | DominiQa |  Zajímavosti
Distribuční společnost věnovala na reklamu a propagaci Avataru 150 milionů dolarů (z bezmála 250 milionů rozpočtu filmu) a první recenze film vynášely do výšin coby "nejočekávanější film všech dob", "největší show na světě", "naprostou extázi" nebo revoluční film, který několik let nikdo nepřekoná, s tím, že se výjimečně shodovaly ve zdůrazňování faktu, že 3D aspekt v Avataru není pouze "pro efekt" ale jeho integrální součástí. Tento nekritický obdiv ale později vystřídaly i kritické recenze, jejichž autoři byli schopni jmenovat filmy, které (podle nich) Avatar okopíroval.
Armond White z New York Press o filmu prohlásil: "Avatar je nejkýčovitější film, který kdy byl natočen o tom, jak bílý člověk potřebuje najít ztracenou identitu a kompenzovat svou politickou, rasovou, sexuální a historickou vinu." a označil jej za béčkový film s vysokým rozpočtem. Explicitní protizápadní a protibělošské vyznění filmu kritizoval též Brussels Journal.
Petr Třešňák ve svém eseji pro Respekt píše, že rozruch kolem filmu je v západním světě dán také "zhmotněním duchovnosti", myšlenkou posvátnosti Země. Dr. Richard Swier za Avatarem zase vidí "rekrutování pro ekoterorismus".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama