Chci poprosit vás všechny co ještě nehlasovali, aby mi prosím hlásly na těchto odkazech:) →

Potřebujete někde hlásnout? nebo něco jiného ? Pište do →Reklamy

Hodnotím vaše blogy | Volte obrázek na červenec | Hot or Not - July

Reklamy výherců VGS:

↓↓↓
od: 08/05-2010 do: 08/07/2010

Avatar má modrého indiána

31. ledna 2010 v 11:14 | DominiQa |  Hvězdy jako avataři

Avatar má modrého indiána

Avatar má modrého indiána

Škarohlídi označují nejvýdělečnější film všech dob Avatar často jako Tanec se Šmouly. I přes sci-fi reálie má totiž megafilm podobný námět jako westernové drama Tanec s vlky. V obou těchto filmech měl roli domorodého válečníka jeden z nejúspěšnějších indiánských herců vůbec - Wes Studi (62).
Ten se narodil v americké Oklahomě a v žilách mu koluje indiánská krev kmene Cherokee. Jeho jazykem mluvil jako dítě a anglicky se naučil až ve škole. Vydával indiánské noviny a později se zapojil i do boje za práva indiánů.
Po svatbě se usadil s manželkou na koňském ranči. Vztah nevydržel a po rozvodu se Studi rozhodl stát hercem. To se mu povedlo a dnes patří k nejznámějším indiánským hercům světa. V Avatarovi ztvárnil roli náčelníka Eytukana. Není nutné dodávat, že se v ní cítil jako doma...

3D sci-fi film Jamese Camerona se stal po sedmi týdnech nejvýdělečnějším snímkem světa. V příjmech za vstupné do kin vydělal totiž rekordních 34 miliard korun, a překonal tak jiný Cameronův film Titanic, za který lidé utratili v letech 1997 až 1998 o miliardu méně.

I Čína se pyšní Avatarem
Také Čína má svůj Avatar. Nejedná se však o film, ale horu. Skalnatý horský štít v oblasti jižní Číny byl přejmenován po vznášejících se horách z hollywoodského trháku. Právě ony byly předlohou pro vytvoření létajících hor na Pandoře. Provincie Chu-nan doufá, že tak vydělá na obrovském úspěchu zmíněného filmu. Přejmenování na Avatar Hallelujah Mountain proběhlo při slavnostním ceremoniálu.
Horský štít dostal jméno po Cameronově megafilmu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama