Chci poprosit vás všechny co ještě nehlasovali, aby mi prosím hlásly na těchto odkazech:) →

Potřebujete někde hlásnout? nebo něco jiného ? Pište do →Reklamy

Hodnotím vaše blogy | Volte obrázek na červenec | Hot or Not - July

Reklamy výherců VGS:

↓↓↓
od: 08/05-2010 do: 08/07/2010

Direhorse

29. ledna 2010 v 19:43 | DominiQa |  Zvířata

Domovská planeta:
Pandora Jméno u Na'vi: Pa'li Kůže: Šedá s bílými pruhy Velikost: Přirovnatelná ke slonovi

Direhorses (v překladu něco jako děsivý koně, ale to se mi nelíbí, takže budu psát buď Direhorse nebo Pa'li) se živí nektarem. Zjevem se podobá koni s velmi dlouhým krkem a malou hlavou. Jsou zhruba tak velcí jako sloni a jsou původními obyvateli Pandory.
V divočině se zvířata pohybují po lese v neuzavřených stádech a krmí se kůrou stromů a keři. Z letadla byla spatřena stáda čítající tucty zvířat. Ale záznamy, že bylo spatřeno stádo o více než stovce kusů nejsou neobvyklé.

Anatomie Pa'li mají dvě dlouhá tenká tykadla, které vyrůstají z každé strany na vrcholu lebky.Tyto výrůstky se neustále pohybují (stejně jako nějaké druhy mořských trav) a hledají tykadla ostatních koní, kteří jsou poblíž. Xenobiologové věří, že doteky tykadel jsou pro potěšení, vyjádření náklonnosti, ale také přenášejí informace o zdrojích potravin a potencionálním nebezpečí; stáda s nimi často hýbou současně krátce po dotyku.
Zvířata se dají lehko vylekat a dokážou díky všem šesti nohám vyvinout rychlost až 95km za hodinu. Pa'li je podstatně větší, než největší kůň, který byl kdy zaznamenán na Zemi. Na'vi jsou perfektní jezdci a Pa'li, se svýma šesti nohama, velice rychlí a obratní - skvěle adaptovaní na drsný terén Pandory. Pa'li jsou pozemní všežravci používající svůj dlouhý čumák stejně dobře jako dlouhý jazyk, podobný žirafím, ke krmení mízou. Jsou schopní nasáváním zachytit bílkoviny díky hmyzu, který uvízl v míze. Nejlepším jídlem pro koně jsou 'Pitcher Plants', které svým jazykem efektivně opilují.
Vztah k Na'vi Spousta Pa'li jsou ochočení, aby pomohli svým jezdcům při lovu a v boji. Pouto s koni vzniknou tím, že je Na'vi musí osedlat a poté spojit svůj nervový cop se zvířecím tykadlem. Když se cop a tykadlo dotknou, tenoučké úponky se automaticky propletou, téměř jako by byly ovládány vlastní vůlí. Ačkoliv pravý důvod zůstává neznámý, věří se, že tykadla obsahují skrytý feromon, který vyvolává ono propletení.

Po spojení může Na'vijský jezdec okamžitě řídit zvíře díky vzájemnému nervovému spojení. Zřejmým nedostatkem je, že je kůň rozšířením jezdcova vlastního těla, což Na'viům znemožňuje používat luk a šípy během lovu nebo bitvy. Na rozdíl od Mountain banshee nicméně nervové spojení mezi jezdcem a Pa'li není dlouhodobé, jedinečné pouto mezi Na'vi a zvířaty; Přestože Na'vi mají své oblíbené koně je možné a bezpečné jezdit na koni jiného člena klanu. Pa'li je výborný na jízdu v okolí Pandorského lesa, posetého překážkami. Direhorse je schopný během vteřiny změnit směr, má bleskurychlé reakce a dokáže přeskočit velké vzdálenosti. Pa'li jsou výbornými válečnými pomocníky pro Na'vi a hráli klíčovou roli v souboji mezi Na'vi a lidmi. Pa'li jsou důležitou součástí mnoha klanů, hlavně Koňského klanu na pláních.
Zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LUCIA | E-mail | 23. února 2010 v 19:43 | Reagovat

AVATAR JE MOC UZASNY! ;-)MAM HO MOC RADA!PISTE MI NA E-MAIL ....DAKUJEM  :-P   :-!  :-?  8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama