Chci poprosit vás všechny co ještě nehlasovali, aby mi prosím hlásly na těchto odkazech:) →

Potřebujete někde hlásnout? nebo něco jiného ? Pište do →Reklamy

Hodnotím vaše blogy | Volte obrázek na červenec | Hot or Not - July

Reklamy výherců VGS:

↓↓↓
od: 08/05-2010 do: 08/07/2010

NA´VI

28. ledna 2010 v 11:57 | DominiQa |  Na´vi

NA´VI

Na´viNa'viové jsou humanoidní obyvatelé planety Pandora. Přestože jsou inteligentní, v porovnání s lidmi jsou to prakticky domorodci, a tak se jim noví návštěvníci ze Země, kteří si na jejich domovskou planetu přišli zopakovat hru na dobývání Ameriky, rozhodně nezamlouvají.

10.12.2009

Na´viové v mnoha ohledech připomínají lidi, především jsou však mnohem flexibilnější, kosti mají zesíleny uhlíkovým vláknem, jejich pokožka je modrá a v dospělosti dorůstají do výšky až tří metrů. Vedle například ocasu disponují i mnoha barevnými skvrnami po celém těle, jenž mohou připomínat kmenová postavení, a které navíc září ve tmě. Tuto záři a celkové barevné spektrum však mohou ovládat (nebo se mění při nástupu různých emocí) a navzájem se s jejich pomocí mezi sebou i dorozumívají.

Na´viové žijí v kmenovém společenství a přestože jsou poměrně primitivní, dokázali si velice prakticky podrobit mnoho divokých zvířat žijících na Pandoře. Jako druh se vyznačují silnou emocionální citovostí. Ta se obrací například i u jejich reprodukce (která se příliš neliší od té lidské); mezi dvěma zástupci, kteří se rohodnou pářit, se často vyvine silné pouto, které vydrží až do konce jejich životů.

Základem jejich kultury je uctívání přírodního božstva, jakési energie sjednocující vše živé na planetě. A jak doktorka Augustine pokračuje ve svých výzkumech, zjišťuje, že na těchto zdánlivých domorodých báchorkách přecejen možná něco bude.
zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama