Chci poprosit vás všechny co ještě nehlasovali, aby mi prosím hlásly na těchto odkazech:) →

Potřebujete někde hlásnout? nebo něco jiného ? Pište do →Reklamy

Hodnotím vaše blogy | Volte obrázek na červenec | Hot or Not - July

Reklamy výherců VGS:

↓↓↓
od: 08/05-2010 do: 08/07/2010

O filmu

28. ledna 2010 v 11:36 | _DominiQa_ |  Obecně
James Cameron se vrací na režisérskou stoličku a celý svět ho se zatajeným dechem pozoruje. Když tak tento pětapadesátiletý Kanaďan totiž před dvanácti roky učinil naposled, jeho historické drama Titanic získalo jedenáct Oscarů a s téměř dvěma miliardami dolarů v celosvětových tržbách se stal nejvýdělečnějším snímkem v historii.

3.12.2009

Titanic ale rozhodně nebyl jediným kinematografickým milníkem, jehož byl Cameron strůjcem. V roce 1986 to byli Vetřelci, jedno z vůbec nejlepších nejlepší filmových pokračování od počátku kinematografie až do roku 1991, kdy geniální režisér a scénárista svým druhým terminátorem předčil nejen sám sebe, ale navíc započal dosud nevídanou revoluci na poli digitálních efektů.

A tak říct, že se od jeho nového filmu Avatar, který má v českých kinech premiéru 17. prosince, hodně očekává, by vzniklou situaci ještě úplně nevystihovalo. Na jeho přípravách Cameron pracuje už od premiéry Titanicu a slibuje nám s ním další milník ve filmové historii. Vedle špičkových digitálních efektů se totiž celý snímek bude promítat ve 3D (což bylo v měřítku celovečerní stopáže dosud nevídané) a exotické postavy budou přivedeny na svět pomocí moderní technologie motion capture, která dokonale promění podoby živých herců do jejich digitálních protipólů.

Film nás zavede do roku 2154, kdy se lidská expedice dostává na vzdálenou planetu Pandora v soustavě Alpha Centauri. Lidé se tu setkávají s exotickou faunou a flórou přesahující jejich nejdivočejší sny, avšak sic je tento svět sebekrásnější, pro člověka je nejen nebezpečný, ale doslova neobyvatelný. Vědci tak sestrojí takzvané Avatary, biologické křížence lidí a humanoidních obyvatel planety Na´vi , do kterých lze lidskou mysl přenést. Jednoho Avatara získává i od pasu dolů ochrnutý bývalý mariňák Jake Sully, jehož mise je vetřít se mezi domorodce a urychlit tak získání drahocenných nerostných surovin, které se nacházejí přímo pod jejich vesnicí.

Když se pak Jake zamiluje do jedné Na´vijské dívky a stane se právoplatným zástupcem jejího lidu, dostává se do konfrontace dvou světů; svého vlastního, a magického ráje mírumilovných domorodců. Na čí stranu se nakonec přidá?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti film Avatar ?

Ano
Ne
Neviděla jsem ho

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama