Chci poprosit vás všechny co ještě nehlasovali, aby mi prosím hlásly na těchto odkazech:) →

Potřebujete někde hlásnout? nebo něco jiného ? Pište do →Reklamy

Hodnotím vaše blogy | Volte obrázek na červenec | Hot or Not - July

Reklamy výherců VGS:

↓↓↓
od: 08/05-2010 do: 08/07/2010

PANDORA

28. ledna 2010 v 11:57 | DominiQa |  Pandora

PANDORA

PandoraSpíše měsíc než planeta, obíhající okolo plynného obra Polyphemia, Pandora je jedním z nejfantastičtějších objevů v historii lidstva. Svět, na kterém nejenže existuje život, ale přímo jím hýří.

15.12.2009

Pandora se nachází v soustavě Alfa Centauri, nejbližším hvězdném systému od Země, vzdáleném "pouhých" 4,35 světelných let. Velikostí připomíná Zemi a už na první pohled překypuje životem. Člověk na ní ale nepřežije, vedle nesčetného množství nevraživých živočichů je tu atmosféra tvořena čpavkem, methanem, kysličníkem uhličitým a mimo jiné dokonce i kyanovodíkem. Člověk zde bez speciální kyslíkové masky na otevřeném prostranství vydrží zhruba 20 vteřin, než upadne do bezvědomí, které po čtyřech minutách následuje smrt.

Vedle Pandory má Polyphemius dalších třináct měsíců, které lze v různých kombinacích na obloze Pandory spatřit. Dalším exotickým prvkem planety je minerál zvaný unobtainium, který díky svým speciálním vlastnostem dokáže levitovat a například i nadnášet obrovské skály do oblak. Právě unobtainium sem přišli vytěžit lidé ze Země, avšak narážejí zde na odpor inteligentní rasy domorodých Na´viů.
zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama