Chci poprosit vás všechny co ještě nehlasovali, aby mi prosím hlásly na těchto odkazech:) →

Potřebujete někde hlásnout? nebo něco jiného ? Pište do →Reklamy

Hodnotím vaše blogy | Volte obrázek na červenec | Hot or Not - July

Reklamy výherců VGS:

↓↓↓
od: 08/05-2010 do: 08/07/2010

SAM WORTHINGTON

28. ledna 2010 v 11:41 | DominiQa |  Sam Worthington - Jake Sully
Ještě před pár měsící o něm vědělo jen pár zasvěcených, ale během jednoho roku si zahraje hned ve třech megafilmech. Nejprve se objevil ve čtvrtém Terminátorovi, o Vánocích bude bojovat v novém filmu Jamese Camerona s názvem Avatar a příští rok má hlavní rolí v dobrodružném remaku Souboj titánů.


Sam WorthingtonTento populární australský herec se narodil 02.08. 1976 v městečku Perth v Západní Austrálii. Už od malička ho lákalo herectví, které také vystudoval v prestižní škole Australia's National Institute of Dramatic Art ( Australský institut dramatických umění ). Ten úspěšně zakončil v roce 1998. Poté začal účinkovat v Belvoit Street Theatre. Zprvu začinal malými rolemi, ale nakonec se propracoval i k těm větším. Jeho první větší role byla ve hře "Judas Kiss" ( režie Neil Armfield ).

Poté nastoupil do australské televize, kde účinkoval v seriálu WATER RATS. Podruhé se před kamerou objevil v roce 1995, a to v populárním seriálu JAG ( konkrétně to byla epizoda Bumerang - první část ). Po pětileté pauze si soutpl před kameru znovu, tentokrát už však dostal mnohem větší roli. Jednalo se o film TANEČNÍK z roku 200, kde hrál bratra Adama Garcii. Následovaly malé role ve filmech HARTOVA VÁLKA, RVÁČI či THUNDERSTRUCK. Žádný z těchto snímků mu ale velkou popularitu nepřinesl, a tak pro většinu diváků dál zůstával téměř neznámým hercem. To se ale změnilo v roce 2004, kdy dostal roli v dramatu SOMMERSAULT, kde ztvárnil roli Joeyho. Ta mu vynesla v Austrálii ocenění nejlepšího herce roku.

Po filmech jako MACKBETH z roku 2006 či KROKODÝL: NÁVRAT DO KRVAVÉ LAGUNY z roku 2007 se dostal ke své zatím nejslavnější roli. Režisér McG mu totiž svěřil roli poloterminátora Marcuse Wrighta ve čtvrtém pokračování terminátora s názvem TERMINATOR SALVATION. Tato role mu vynesla zatím největší popularitu a jeho fanklub prudce vzrostl.

V současnosti Sam natáčí pod vedením režiséra Jamesa Camerona akční sci-fi AVATAR, kde mu byla svěřena hlavní role či ho budeme moci vidět ve snímcích LAST MAN a LAST NIGHT, které budou mít premiéru letos. Dále se ještě podílí na filmech THE DEBT a CLASH OT THE TITANS, které vtrhnou do kin příští rok.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama