Chci poprosit vás všechny co ještě nehlasovali, aby mi prosím hlásly na těchto odkazech:) →

Potřebujete někde hlásnout? nebo něco jiného ? Pište do →Reklamy

Hodnotím vaše blogy | Volte obrázek na červenec | Hot or Not - July

Reklamy výherců VGS:

↓↓↓
od: 08/05-2010 do: 08/07/2010

Nejnavštěvovanějším filmem v českých kinech je Cameronův Avatar

11. února 2010 v 10:43 | DominiQa |  Zajímavosti
Praha - Americký dobrodružný sci-fi thriller Avatar od režiséra Jamese Camerona je již osmý týden nejvyhledávanějším filmem v tuzemských kinech. Informaci přinesla v úterý Unie filmových distributorů.

Snímek Avatar, jehož děj se odehrává ve vzdálené budoucnosti, během uplynulého víkendu navštívilo 60 843 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 10 332 988 korun. Snímek pojednává o vědcích a astronautech, kteří překonali propast mezi slunci a přistáli na mimozemské planetě Pandora. Tamní svět je velmi rozmanitý, plný tvorů a rostlin, které si lidská mysl dokázala stěží představit. V atmosféře Pandory však nedokáže člověk přežít, a tak vědci vytvořili hybrida lidské a mimozemské DNA, do kterého se dá vložit vědomí člověka. V titulních rolích se objevili Sam Worthington, Sigourney Weaverová, Michelle Rodriguezová, Giovanni Ribisi, Joel Moore či Zoe Saldanaová. Snímek má na svém kontě celkem 959 834 diváků s tržbami 155 910 859 korun.

Na druhé pozici se umístil dobrodružný krimi film režiséra Guye Ritchieho Sherlock Holmes s Robertem Downeym Jr. a Judem Lawem v titulních rolích. Za uplynulý víkend snímek navštívilo 13 692 diváků, kteří za vstupné zaplatili 1 795 836 korun. Celkem už Sherlocka Holmese vidělo 143 400 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 18 542 605 korun.
Romantická komedie Nějak se to komplikuje režisérky Nancy Meyersové obsadila třetí pozici. Snímek, ve kterém si zahráli Alec Baldwin, Meryl Streepová, John Krasinski, Steve Martin, Rita Wilsonová nebo Lake Bellová, v českých kinech vyhledalo 9009 diváků a jeho tržby činí 1 252 602 korun.
Film Lítám v tom, uvedený do českých kin 28. ledna, si oproti minulému víkendu o jednu pozici pohoršil. Během uplynulého víkendu snímek vyhledalo 8242 diváků, kteří za vstupenky utratili 1 181 457 korun. Komedie pojednává o životě zaměstnance společnosti, která se zabývá podnikovou optimalizací.Hlavní roli profesionálního vyhazovače z práce, který je nepřetržitě na cestách po Spojených státech amerických, ztvárnilGeorge Clooney.
Do pětice nejnavštěvovanějších filmů se zařadila romantická komedieMorganovi od režiséra Marca Lawrence. Snímek vypráví o zdánlivě úspěšném manželském páru Paulovi a Meryl Morganových z Manhattanu, jejichž vztah má jedinou chybičku - rozpadá se jim manželství. Problémy v lásce ale nejsou ničím ve srovnání s tím, co na ně osud chystá. Oba se stanou svědky vraždy a poté i středem zájmu nájemného zabijáka. FBI se snaží svědky vraždy chránit, a proto manžele pošle do malého městečka ve Wyomingu, kde jejich vzájemný vztah narazí na další úskalí. Snímek během uplynulého víkendu v kinech vyhledalo 8183 diváků a jeho tržby se vyšplhaly na 1 133 994 korun.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti film Avatar ?

Ano
Ne
Neviděla jsem ho

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama