Chci poprosit vás všechny co ještě nehlasovali, aby mi prosím hlásly na těchto odkazech:) →

Potřebujete někde hlásnout? nebo něco jiného ? Pište do →Reklamy

Hodnotím vaše blogy | Volte obrázek na červenec | Hot or Not - July

Reklamy výherců VGS:

↓↓↓
od: 08/05-2010 do: 08/07/2010

NASA plánuje vyslání avatarů na průzkum Měsíce

23. března 2010 v 15:56 | DominiQa |  Zajímavosti
Ani režisér James Cameron se asi nenadál, že by se myšlenka avatarů mohla stát v dohledné době realitou. Nicméně NASA pracuje na programu v jehož rámci by vědci prozkoumávali Měsíc prostřednictvím humanoidních robotů. Vlastně by řídili průzkum na dálku, ale způsobem, jako by na Měsíci byli. NASA tvrdí, že první avatary může vyslat do tří let.

lkjhkgjf
Video si zkoukněte zde ...

NASA by tak současně zabila dvě mouchy jednou ranou. Posílá raketoplány do výslužby a nemá prostředek pro pilotované lety do vesmíru s lidskou posádkou. A navíc byl další průzkum Měsíce - navázaní na projekt Apollo - zatím vyškrtnut, protože by to zatím bylo z větší části jen opakování desítky let starých misí.
Ovšem vyslání humanoidního robota, kterého by mohli ovládat různí experti - především geologové přímo ze Země, by přineslo cenné poznatky - nejen o Zemi, ale i technologii "avatarů", která má rozsáhlé možnosti použití, které se nemusí omezovat jen na průzkum Měsíce, ale i na průzkum nebezpečných míst na Zemi, o vojenském využití nemluvě.
Pokud jde o vesmír - pro vyslání robota avatara je vhodný právě Měsíc (Země samozřejmě také), Mars je však pro současné komunikační technologie příliš daleko. Na Měsíci bude docházet jen k třísekundovému zpoždění mezi pokynem robotovi a dobou, kdy jej opravdu vykoná.
Rozdíl mezi tím, když se po Měsíci pohybovali obyčejní astronauti a astronauti proškolení pro průzkum zkušenými geology se projevil už u mise Apollo 15. Výsledky přivezené na Zemi byly mnohem hodnotnější než u těch předchozích.
V projektu lunárního avatara by se na jednom robotovi mohli střídat odborníci z různých oborů. Jeho vyslání by přitom bylo mnohem jednodušší než v případě lidské posádky. Bez nároku na vodu, vzduch, potraviny a skafandry by modul a raketa s avatarem mohly být mnohem lehčí a tedy i levnější.

Kopírujte se zdrojem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama