Chci poprosit vás všechny co ještě nehlasovali, aby mi prosím hlásly na těchto odkazech:) →

Potřebujete někde hlásnout? nebo něco jiného ? Pište do →Reklamy

Hodnotím vaše blogy | Volte obrázek na červenec | Hot or Not - July

Reklamy výherců VGS:

↓↓↓
od: 08/05-2010 do: 08/07/2010

Avatar mimo Severní Ameriku utržil téměř 100 milionů dolarů

14. dubna 2010 v 15:19 | DominiQa |  Zajímavosti
Tržby za promítání trojrozměrného sci-fi filmu Avatar mimo Severní Ameriku tento týden překročí 100 milionů dolarů (zhruba 1,85 miliardy Kč). V Severní Americe dosáhly od prosincového uvedení do kin 130 milionů USD, uvedl dnes generální ředitel kanadského výrobce a provozovatele velkých a trojrozměrných promítacích systémů IMAX Rich Gelfond.

Na živém 3D vysílání z mistrovství světa v kopané se podle Gelfonda firma podílet nehodlá. IMAX za samotné první čtvrtletí vytvořil hrubé tržby v pokladnách kin přes 225 milionů dolarů, také díky popularitě filmu studia Fox. Gelfond to uvedl na londýnské prezentaci před investory. "Očividně to bylo pozitivně ovlivněno Avatarem," zdůraznil. V zahraničních tržbách film překročí hranici 100 milionů dolarů pravděpodobně do tohoto víkendu, dodal.

IMAX se dělí o tržby z pokladen s provozovateli trojrozměrných kin a se studii, která film vytvářejí. Předchozí rekord skupiny za jednotlivé čtvrtletí byl na konci minulého roku, kdy hrubé tržby kin za tři měsíce dosáhly 101 milionů dolarů a celkové tržby skupiny 54,2 milionu USD. Akcie společnosti IMAX za poslední rok téměř ztrojnásobily svou cenu a rostoucí popularita 3D filmů tomu pomohla. IMAX otevřel své první kino v roce 1970 a dnes jich má přes 400 ve 48 zemích. V Česku je kino IMAX v Praze na Floře. Gelfond podotkl, že IMAX nehodlá svou budoucnost spojovat výhradně s 3D, přestože tato technologie bude letos u tří čtvrtin filmů skupiny. "Byl jsem poněkud opatrný sázet všechno na 3D a v našem plánu se pokusíme vyvážit 3D a 2D," dodal. IMAX se podle Gelfonda neplánuje podílet na 3D vysílání letošního fotbalového mistrovství světa z Jihoafrické republiky, protože k tomu nemá vhodnou technologii. Ta by byla potřebná k obohacení signálu, který budou ze šampionátu poskytovat japonská společnost Sony a mezinárodní fotbalová federace FIFA. IMAX také hodlá rozšířit své aktivity novými směry. Uvažuje například o pojízdném kině IMAX, pro nějž Gelfond vidí velký potenciál na čínském venkově. Zahraniční aktivity skupiny přitom rostou rychleji než v Severní Americe, která jí v současné době zajišťuje dvě třetiny tržeb, napsala agentura Reuters.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 darlos | Web | 14. dubna 2010 v 16:07 | Reagovat

taK TO HODNĚ!! Taky sem na tom byla v kině. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama