Chci poprosit vás všechny co ještě nehlasovali, aby mi prosím hlásly na těchto odkazech:) →

Potřebujete někde hlásnout? nebo něco jiného ? Pište do →Reklamy

Hodnotím vaše blogy | Volte obrázek na červenec | Hot or Not - July

Reklamy výherců VGS:

↓↓↓
od: 08/05-2010 do: 08/07/2010

Zajímavosti

Avatar 2: Děj filmu je prozrazen!

21. června 2010 v 14:38 | DominiQa
Režisér James Cameron (63) prozradil americkým médiím obsah druhého pokračování svého mega hitu Avatar. Dokonce nastínil i děj třetího dílu.

Režisér se vůbec netají svoji láskou ke sci-fi a ke vědě jako takové. "Sci-fi prostě miluju, rád hledám inspiraci i ve vědeckých časopisech a také svět kolem nás, ve kterém žijeme , je svým způsobem také sci-fi," řekl Cameron v rozhovoru pro LA Times.

Z džungle se děj přesune na oceán

Už nyní má Cameron v hlavě nástin toho, kde a co by se mělo odehrávat v dalším pokračování Avataru. To, že režisér chce natočit trilogii není žádným tajemstvím. Co nás tedy čeká?
"Ve druhém pokračování Avataru, bych se chtěl hlavně zaměřit na život na planetě Pandora, ale více než v džungli se bude děj odehrávat na oceánu, chci vytvořit takový vodní svět Pandory. Bude stejně bohatý, různorodý a bláznivý, jako deštný prales v prvním díle. Takže uvidíme ještě více z této planety," prozradil své plány Cameron.

Ve třetím díle se Cameron zaměří na vesmír

A ve svém povídání o natáčení a plánech zašel ještě mnohem dál. Ve třetím díle by se totiž chtěl zaměřit na vesmír. "To není jen o Pandoře, ale o celém systému Alpha Centauri AB. . Chtěl bych děj rozšířit přes tento systém a začlenit ho více do příběhu, ne nutně ve druhém filmu, ale spíše v tom třetím," uzavřel Cameron.

Chyby ve filmu Avatar

15. května 2010 v 17:09 | DominiQa
1) [chyby v animaci/efektech] V jedné chvíli má Jake Sully (v podobě avatara) jedno oko modré a druhé zelené. Přesto má jinak obě oči tmavě žluté.

2) [logické chyby] Piloti letadel (těch malých) nenosí masky i když mají vzadu otevrené dveře a dychají stále normálně.

Vojenské chyby ve filmu Avatar – vysvětlení (reakce)

15. května 2010 v 17:07 | DominiQa
Pan Němec si dal tu práci a vyjmenoval všechny chyby ve filmu Avatar týkající se vojenství, válečné strategie apod. Jakožto opravdový znalec Pandorských poměrů a 22. století z kterého jsem se právě vrátil mi to nedá a musím panu Němcovi objasnit některé zákonitosti, které na Pandoře panují, aby pochopil, že ne všechny jeho námitky na logiku filmu jsou opodstatněné. Více méně pana Němce chápu. Bez znalostí těchto poměrů je logické co udělal. Po přečtení následujících faktů bude muset i on uznat, jak moc se mýlil.

1. chybné tvrzení - pan Němec:
Nepoužití mezihvězdné lodě
Pozemšťané přiletěli na Pandoru lodí Venture Star. Divil bych se, kdyby tato loď nebyla ozbrojena.

2. chybné tvrzení: Není pak nic snadnějšího, nežli zahájit útok z kosmu (laserem, raketami nebo klidně bombami) - a vítěz je jasný během chviličky.

3. chybné tvrzení:
Na Pandoře měli pozemšťané minimálně jeden satelit. Nebyl by tedy jistě problém mít zde ještě jeden vojenský satelit, který by měl k dispozici laserové dělo nebo zásobu bomb.

4. tvrzení:
Nechápal jsem pozemní výsadek. Chtěli přeci zničit Strom života, ne? Obávali se snad útoku ze země? Každý výsadek je riskantní.

Kopírujte pouze se zdrojem:

Avatar 2 se ponoří do pandorských oceánů

9. května 2010 v 13:04 | DominiQa
Od chvíle, kdy se film Avatar stal naprostým trhákem a vydělal více než dvě miliardy dolarů, se hovoří o jeho dalším pokračování. Sám režisér už začátkem roku naznačoval, že přemýšlí o příběhu pro další film z fantastické planety Pandory.

"Prostředí, které jsme pro film vymysleli, nám dává široké pole působnosti. Nejen na Pandoře, ale v celém (hvězdném systému) Alfa Centauri," uvedl oscarový tvůrce filmů v rozhovoru pro deník LA Times.

Dvojka levněji a rychleji
"Zaměřím se na oceán na Pandoře, který bude stejně bohatý a různorodý, taky bláznivý a nápaditý. Nebude to už jen o zdejších hlubokých lesích. Neříkám, že už neuvidíme to, co jsme viděli. Podíváme se i na známá místa," dodává režisér.

Druhý díl Avataru se chystá natočit ve stejné kvalitě, ale v rychlejším čase a za méně peněz. "Výzvou dalšího Avataru je vytvořit, co jsme zvládli napoprvé, ale za dobu o polovinu kratší a za poloviční cenu. Je jasné, že je to nesplnitelný cíl, že toho nedosáhneme. Ale pokud se dostaneme na zkrácení jak nákladů, tak i času o 25 procent, už jsme něčeho dosáhli," uzavírá Cameron.

lkjhkgjf
Avatar 2 se odsouvá

9. května 2010 v 13:00 | DominiQa
by avatar-2009.blog.cz
Fanoušci se nemusí bát. Na pokračování přerostlých šmoulů stoprocentně dojde (takovou příležitost by si nechal ujít jen blázen). Kardinální otázkou je ovšem kdy. A tady James Cameron mlží.

Práce na Avataru trvaly bezmála deset let. Během takové doby se člověk vyčerpá a není se tak čemu divit, že Cameron není z okamžitého návratu na Pandoru dvakrát nadšený. Ostatně, vyděláno má, tak proč hned tlačit na pilu. Pokračování samozřejmě chce, dokonce je v plánu trilogie, kdy ve druhém dílu bychom měli poznávat ponadorský oceán a ve trojce okolní planety. Pro studio je ovšem důležité datum a tady Cameron tápe, což potvrdil jeho dlouholetý producent John Landau, který doplnil, že se dost možný železný Jim napřed pustí do něčeho jiného. Landau mimo jiné vysvětluje odsunutí dvojky i faktem, že si musí Cameron se studiem ujasnit společnou filosofii dvojky. Což zní trochu zvláště, protože ta snad byla dostatečně nastavena prvním dílem. Nebo by rád Cameron udělal nějaký podobný razantní obrat, jako třeba u druhého Terminátora?

Zdržovačkou je samozřejmě i neexistující scénář. Cameron má nějaký koncept a představu, podrobný scénář ale zatím není (zřejmě se čeká na to, s čím vyrukují Foxové). Landau nicméně řekl, že si Cameron vybere další film podle toho, který scénář mu bude připadat nejlepší. Což je tak trochu střelba do vlastních řad - že by Cameron předem počítal s tím, že jeho scénář dvojky nebude žádná bomba? Zkrátka trochu divná situace okolo vyhlíženého sequelu, do něhož se evidentně chce především studiu. Možná ale Cameron jen napíná, aby měl vyjednávání co nejlehčí. Těžko říct. Každopádně dle posledních informací to zatím vypadá, že se druhého Avataru nedočkáme dříve jak v roce 2014.

Kopírujte pouze se zdrojem:

Kdy vznikne Avatar 2?

8. května 2010 v 15:59 | DominiQa
lkjhkgjf
Čím méně se toho o obsahu druhého dílu Avatara ví, tím bizarnější se o něm rojí představy.

Moje velká tlustá Pandora proti relikvii smrti vrací úder smrtonosnou zbraní: reloaded. Podle fiktivního traileru Avatara 2, který právě koluje na internetu, bude druhý díl filmu poslepovaný z citací z filmů Harry Potter, Smrtonosná zbraň, Hvězdné války, Moje tlustá řecká svatba i třeba Hříšný tanec a Šestý smysl - jen budou příslušné repliky pronášet hrdinové namodření od hlavy až k patě.
Režisér "jedničky" James Cameron už v roce 2006 prohlásil, že pokud bude Avatar úspěšný, mohla by vzniknout dokonce dvě pokračování.
Vzhledem k tomu, že se tento film záhy stal vůbec nejziskovějším snímkem všech dob a tržby už překonaly hranici 2,6 miliardy dolarů, je pokračování takřka obchodní povinností.

Nina Dobrev miluje Avatar

8. května 2010 v 10:16 | DominiQa
nina dobrev
Jedna z věcí, kterou se můžete dozvědět o Nině Dobrev, známou z hlavně velmi oblíbeného seriálu The Vampire Diaries kde hraje Elenu Gilbert je tak, že podle jejího názoru je nejžhavější slavný muž Sam Worthington, -kterého můžeme znát nejen z filmu Avatar, ale i Souboj titánů- a taky to, že Avatar prostě miluje.

Tuto zajímavost, kterou jsem dala do krátkého článku, jsem nalezla na adrese damone-online a podle mě to byl dost zajímavý námět na téma. 
I přesto, pokud budete toto kopírovat tak jedině se zrojem :

Blu-ray disk a DVD AVATAR byly slavnostně pokřtěny!

2. května 2010 v 16:13 | DominiQa
22. dubna ve skleníku Fata Morgana Botanické zahrady Praha proběhl slavnostní křest Blu-ray disku a DVD AVATAR. Kmotrem obou nosičů byl Matěj Ruppert, zpěvák a tahoun skupiny Monkey Business. 

Úspěšně mu při tom asistovaly nejen krásné návštěvnice z planety Pandora, ale i ředitel Botanické zahrady pan RNDr. Oldřich Vacek, CSc. Při příležitosti křtu totiž byla zasazena nová vzácná palma Loxococcus rupicola, která má svůj domov na útesech, strmých svazích a skalách Srí Lanky. Botanická zahrada Praha je teprve druhou evropskou zahradou, která se jí může pochlubit. Zajímavé je, že těsně před křtem Blu-ray AVATAR na této palmě vyrašil nový list.

Při křtu jsme si připomenuli Den Země, který si klade za cíl upozornit lidi na důsledky ničení životního prostředí a zároveň chce rozvíjet diskuzi o možných řešeních. A právě v tento den si James Cameron přál, aby Blu-ray AVATAR vstoupil do obchodů celého světa. Blu-ray AVATAR nabízí pro domácí projekci skvělý filmový výlet na planetu Pandora - Blu-ray AVATAR je proto nejvhodnější díky optimálnímu obrazu i zvuku. 

♥Kopírujte pouze se zdrojem♥

Avatar mimo Severní Ameriku utržil téměř 100 milionů dolarů

14. dubna 2010 v 15:19 | DominiQa
Tržby za promítání trojrozměrného sci-fi filmu Avatar mimo Severní Ameriku tento týden překročí 100 milionů dolarů (zhruba 1,85 miliardy Kč). V Severní Americe dosáhly od prosincového uvedení do kin 130 milionů USD, uvedl dnes generální ředitel kanadského výrobce a provozovatele velkých a trojrozměrných promítacích systémů IMAX Rich Gelfond.

Ze světa: James Cameron o pokračování Avataru

8. dubna 2010 v 15:05 | DominiQa
Legendární režisér o pokračování svého nesmírně výdělečného filmu doposud spíše mlžil. Patrně až další ocenění ho přimělo k tomu, aby řekl mnohem více.

Pokud jste tento komerčně neúspěšnější film všech dob ještě neviděli, tak vás musím varovat před možnými spoilery, které se nacházejí v tomto textu. Ale podle údajů o tržbách Avataru  (zatím vydělal po celém světě více než 2,5 miliardy dolarů) soudím, že vás příliš mnoho nebude. "Rozhodně nechci, aby se sequel jmenoval Avatar 2. Jake Sully přece už avatara nepotřebuje. Stal se přímo jedním z domorodců. Film se proto možná bude jmenovat Na'vi. Co se příběhu týče, v pokračování se hodláme daleko více zabývat kulturou a zvyklostmi kmene Na'vi. V prvním filmu to přijali diváci velmi kladně, a tak myslím, že v pokračování můžeme jít tímto směrem ještě dál, aniž bychom diváky odradili," říká režisér.

Avatar zvedá průměrnou cenu lístků i v Česku

8. dubna 2010 v 15:03 | DominiQa
Tuzemská kina za první dva měsíce letošního roku zejména díky 3D megahitu Avatar vykázala rekordní tržby 263,4 milionu korun; meziročně je to přírůstek 51 milionů. Návštěvnost kin přitom nepatrně klesla: do kinosálů od ledna do února přišlo 2,135 milionu diváků, což bylo ve srovnání se stejným obdobím loňska o zhruba 6000 méně.

Jednoznačným tahounem růstu tržeb tuzemských kin je od své premiéry loni 17. prosince snímek Avatar režiséra Jamese Camerona, který měl v závěru února na kontě celkem 1,15 milionu diváků a utržil 188,16 milionu korun. Avatar nepomáhá tržbám jenom tím, že láká diváky do kin. Vyšší suma za 3D projekce zároveň zvedá cenu vstupenek nad vývoj daný inflací a "přirozeným" růstem. Zatímco loni v únoru činilo vstupné průměrně 100,41 koruny, letos v únoru se vyšplhalo na 117,44 koruny, v lednu dokonce na 128,38 koruny.

Po Avarovi převzala 3D štafetu i Alenka Tima Burtona. O velikonočním víkendu skočila technologicky přelomová sci-fi Avatar osmá s celkovými výsledky 204 milionů, které do pokladen přineslo 1,25 milionu lidí. Už potřetí se čele tabulky návštěvnosti českých kin umístila komedii Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení. Připsala si dalších 94 000 diváků; celkem má 380 tisíc lidí a tržby 47 milionů korun. Druhá skončila premiérová 3D animovaná komedie Jak vycvičit draka (38 tisíc lidí) a odsunula Burtonovo ztvárnění Alenky v říši divů na třetí místo. Králičí 3D norou se za titulní hrdinkou vypravilo celkem na 300 000 lidí.

avatarworld.blog.cz

Avatar 2? Nikoliv, kniha!

3. dubna 2010 v 20:54 | DominiQa
James Cameron má zas jednou vlastní hlavu. Většina světa zajímajícího se o film by ráda, aby začal pracovat na filmu Avatar 2, a on se místo toho chystá napsat knihu, která ději 3D trháku bude předcházet.

Producent filmu Avatar Jon Landau řekl v rozhovoru pro televizní stanici MTV, že děj Cameronovy knihy má vyústit v příběh, který už dnes zná celý svět.

Zároveň by měl jít více do hloubky co se týče jednotlivých dějových linek, například by novela měla odhalit informace o škole doktorky Grace Augustineové, něco o dřívějším životě Jakea, když byl ještě na Zemi i o smrti jeho bratra Tommyho. O dalších filmových příbězích z Cameronova světa není nadále nic bližšího známo. Kniha pravděpodobně nebude předlohou pro natáčení a potvrzená není ani zpráva o zcela paralelním příběhu odehrávajícím se na planetě, jíž měsíc Pandora obíhá. Cameron ale nedávno potvrdil, že druhý díl Avatar opravdu chce uskutečnit, což vyvolává další spoustu otázek.

avatarworld.blog.cz

7 důvodů, proč je Avatar hitem!

3. dubna 2010 v 20:51 | DominiQa
Šílenství jménem Avatar nekončí! Právě naopak, nabírá na slušných obrátkách. Takový zájem o film nečekali snad ani samotní tvůrci. V čem tkví jeho kouzlo? Přínášíme vám 7 důvodů, které stojí za úspěchem tohoto kultovního snímku.

Sedm důvodů, proč se stal film hitem
1. Třetí rozměr umocňuje dojem ze snímku. Speciální brýle vás vtáhnou do děje. Z kina se stává horská dráha, ze sedačky katapultovací sedlo a naše oči »létají« po plátně. Jsme na planetě Pandora a její obyvatelé jsou nám tak blízko...
...........................................................................................................................................
2. Za režií stojí James Cameron, génius, který před 12 lety vtrhl do kin s Titanicem. Ten se stal nejúspěšnějším filmem všech dob. Cameron ví, co diváci chtějí, a dokáže jim to dát.
....................................................................................................................................................................................................
3. Příběh Avatara je jednoduchý, ale nenudí. Po divákovi se nechce, aby byl neustále ve střehu a přemýšlel. Stačí se nechat unášet vyprávěním.
....................................................................................................................................................................................................
4. James Cameron nevytvořil jen trikové scény a propracované lokace. Stvořil celý mimozemský svět, jehož skutečnost dostává diváky do kolen.
....................................................................................................................................................................................................
5. Režisér stvořil nový typ hlavního hrdiny. Stal se jím člověk, který se pomocí přístroje dokáže převtělit do těla mimozemšťana (slovo Avatar je odvozeno z hinduismu, v překladu znamená pozemské vtělení duchovní bytosti).
....................................................................................................................................................................................................
6. Díky nové technice můžete sledovat film ve formátu 3D i doma u televize. Stačí si koupit speciální plochý televizor s 3D brýlemi, který bude k dostání na jaře letošního roku.
....................................................................................................................................................................................................
7. Poslední dobou se s fantasy filmy roztrhl pytel. Vznikají filmy o upírech, vlkodlacích, tak proč ne o novém světě Pandora, kde žijí modré mimozemské bytosti. Filmy na téma sci-fi lidi do kin prostě lákají.

www.avatarworld.blog.cz

James Cameron kritizuje dovybavování 3D

26. března 2010 v 19:16 | DominiQa
Režisér James Cameron kritizuje snahu hollywoodských studií dohánět jeho Avatara tím, že budou pouze převádět filmy natočené běžným způsobem do 3D formátu.

Autor revoluční trojrozměrné sci-fi to považuje za zbytečnou šetrnost. Převádění filmů je logicky levnější než natáčení za pomocí 3D technologií, výsledek ale podle Camerona vypadá příliš laciný, a může dokonce diváky od tohoto nového fenoménu odradit. S tržbami přesahujícími nyní 2,7 miliardy dolarů se Avatar dávno stal nejvýdělečnějším snímkem všech dob.  Po jeho úspěchu studia vycítila potenciál 3D projekcí a snaží se převádět většinu své nové, již hotové produkce do trojrozměrného formátu. Aktuálním představitelem tohoto trendu je remake legendárního Souboje Titánů, který by měl vstoupit do amerických kin už 2. dubna. Warner Brothers tak dlouho závistivě sledovali stoupající tržby Avatara od studia Fox, až se na poslední chvíli rozhodli, že své nadcházející trháky "dovybaví" ještě jedním rozměrem. Oficiálně ohlásili, že mění globální strategii distribuce, zvýší počet 3D filmů a chystají se konvertovat většinu svých zásadních snímků. To se týká i jedné z jejich nejvýdělečnějších položek - už natočeného dvoudílného závěru potterovské série, jehož první půle má premiéru v listopadu.

NASA plánuje vyslání avatarů na průzkum Měsíce

23. března 2010 v 15:56 | DominiQa
Ani režisér James Cameron se asi nenadál, že by se myšlenka avatarů mohla stát v dohledné době realitou. Nicméně NASA pracuje na programu v jehož rámci by vědci prozkoumávali Měsíc prostřednictvím humanoidních robotů. Vlastně by řídili průzkum na dálku, ale způsobem, jako by na Měsíci byli. NASA tvrdí, že první avatary může vyslat do tří let.

lkjhkgjf
Video si zkoukněte zde ...
 
 

Reklama